Redirect message (1.0.2) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Message
uk: Повідомлення

en: Error
uk: Помилка

en: Message type
uk: Тип повідомлення

en: Warning
uk: Попередження

en: The message type.
uk: Тип повідомлення.
