Redirects entity manager (1.0.0) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Test
fr: Tester

en: Save
fr: Enregistrer

en: All
fr: Tout

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: 301 Moved Permanently
fr: 301 Redirection Permanente

en: 307 Temporary Redirect
fr: 307 Redirection Temporaire

en: Status Code
fr: Code de statut

en: 302 Found
fr: 302 Trouvé

en: 303 See Other
fr: 303 Voir Ailleurs

en: Redirects
fr: Redirections

en: About
fr: À propos

en: Redirect status
fr: Statut de la redirection

en: The redirect language.
fr: La langue de la redirection.

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
fr: Commencer à saisir le titre d'un contenu pour le sélectionner. Vous pouvez aussi saisir un chemin interne tel que %add-node ou une URL externe comme %url. Saisir %front pour faire un lien vers la page d'accueil. Saisir %nolink pour afficher uniquement le texte du lien. Saisir %button pour afficher un lien accessible uniquement au clavier.
