Redirects entity manager (1.0.0) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Test
hu: Teszt

en: Save
hu: Mentés

en: All
hu: Mind

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: Status Code
hu: Állapotkód

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: About
hu: Leírás

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: URL alias: @alias
hu: Webcímálnév: @alias

en: The redirect language.
hu: Az átirányítás nyelve.

en: Enabled entity types
hu: Engedélyezett entitástípusok

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
hu: Egy tartalom a címének begépelését elkezdve is kiválasztható. De lehet belső Drupal útvonal (például %add-node), vagy külső (mondjuk %url). A címlaphoz %front, egy nem-hivatkozó linkhez %nolink, míg egy, csak a billentyűzeten keresztül elérhető linkszöveg megjelenítéséhez %button használható.
