Redirects entity manager (1.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Test
pt: Teste

en: Save
pt: Salvar

en: All
pt: Tudo

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: 301 Moved Permanently
pt: 301 Movido Permanentemente

en: 307 Temporary Redirect
pt: 307 Temporariamente Redirecionado

en: 302 Found
pt: 302 Encontrado

en: 303 See Other
pt: 303 Veja Outro

en: About
pt: Sobre

en: Redirect status
pt: Status do redirecionamento

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidades habilitadas

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
pt: Comece digitando o título de um conteúdo para selecioná-lo. Você também pode digitar um caminho interno, como %add-node ou um externo como %url. Digite %front para vincular à página inicial. Digite %nolink para exibir apenas o texto do link. Digite %button para exibir apenas o texto do link acessível pelo teclado.
