Redis (2.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (5 entries)

en: Version
he: גירסה

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Performance
he: ביצועים

en: Client
he: לקוח

en: Read/Write
he: קריאה\כתיבה
