Redis (2.0.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (5 entries)

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Keys
kn: ಕೀಲಿಗಳು

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ
