Redis (2.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Version
fa: نسخه

en: Mode
fa: سبک

en: Performance
fa: کارایی

en: Client
fa: مشتری

en: Read/Write
fa: خواندن/نوشتن

en: Keys
fa: کلیدها
