Redis (2.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Version
ro: Versiune

en: Mode
ro: Mod

en: Performance
ro: Performanță

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: Keys
ro: Chei
