Redis (8.x-1.10) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Version
eu: Bertsioa

en: Mode
eu: Modoa

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Read/Write
eu: Irakurri/Idatzi

en: Keys
eu: Giltzak
