Redis (8.x-1.10) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Mode
sv: Läge

en: Performance
sv: Prestanda

en: Client
sv: Klient

en: Read/Write
sv: Läsa/Skriva

en: Keys
sv: Nycklar
