Redis (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Version
pt: Versão

en: Performance
pt: Desempenho

en: Client
pt: Cliente

en: Read/Write
pt: Leitura/Escrita

en: Keys
pt: Chaves

en: Memory
pt: Memória

en: Time spent
pt: Tempo registrado
