Redis Watchdog (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Overview
pt: Visão geral

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: Export
pt: Exportar

en: User
pt: Usuário

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Filter
pt: Filtrar

en: Location
pt: Localização

en: Severity
pt: Severidade

en: Count
pt: Contar

en: Performance
pt: Desempenho

en: Referrer
pt: Referência

en: Clear log messages
pt: Limpar mensagens de log

en: This will permanently remove the log messages from the database.
pt: Isso removerá permanentemente as mensagens de log do banco de dados.

en: Database log cleared.
pt: Relatório do banco de dados apagado.
