Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to cs translation catalogue (20 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Date format
cs: Formát data

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: General
cs: Obecné

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Formatter settings
cs: Nastavení formátovače

en: Date type
cs: Typ data

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Choose the type of date to create.
cs: Vyberte typ data pro vytvoření.

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Format: @display
cs: Formát: @display

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference
