Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Field
id: Bidang

en: Date format
id: Format tanggal

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: General
id: Umum

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: Date type
id: Jenis tanggal

en: Link label to the referenced entity
id: Tautkan label pada entitas yang menjadi acuan

en: Date only
id: Hanya tanggal

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: Entity reference selection plugin settings
id: Pengaturan plugin pilihan rujukan bidang
