Reference Map (8.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Label
ca: Etiqueta

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Source
ca: Font

en: Map
ca: Mapa

en: Entity
ca: Entitat

en: About
ca: Detalls

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: and
ca: i

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Entity Type
ca: Tipus d'entitat
