Reference value pair (4.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: - None -
he: - ללא -

en: Contains
he: מכיל

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: About
he: אודות

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Reference type
he: סוג רפרנס

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Autocomplete matching: @match_operator
he: השלמה אוטומטית לפי: @match_operator
