Reference value pair (4.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Contains
hi: मे हैं

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: About
hi: के बारे में

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Change handler
hi: हैंडलर बदलें

en: The referenced entity
hi: संदर्भित इकाई

en: Text value
hi: पाठ मान

en: Reference type
hi: संदर्भ प्रकार

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि
