Reference value pair (5.0.2) - en to az translation catalogue (25 entries)

en: - None -
az: - heç nə -

en: Contains
az: Tərkibində

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: About
az: Haqqında

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: The maximum length of the field in characters.
az: Simvollarda sahənin maksimum uzunluğu.

en: Field types
az: Sahə növləri

en: - Select a value -
az: - Qiymət seçin -

en: Appears in: @bundles.
az: Burada görünür: @bundles.

en: Change handler
az: İşləyicini dəyişdirin

en: The referenced entity
az: İstinad edilən qurum

en: Text value
az: Mətn qiyməti

en: Reference type
az: İstinad növü

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
az: Dəyər daxil edilənə qədər sahə daxilində göstəriləcək mətn. Bu göstəriş adətən nümunə dəyəri və ya gözlənilən formatın qısa təsviridir.

en: Type of item to reference
az: İstinad ediləcək elementin növü

en: Reference method
az: İstinad üsulu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərini toplamaq üçün istifadə olunan metodu seçin. Nəzərə alın ki, <em>Tərkibindədir</em> minlərlə obyekti olan saytlarda performans problemlərinə səbəb ola bilər.

en: Autocomplete matching: @match_operator
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
az: %name: @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: @label referenced from @field_name
az: @field_name -dən istinad edilən @label

en: @label ID
az: @label ID-si

en: @entity using @field_name
az: @field_name istifadə edən @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
az: Hər @entity @field_name seti ilə @label əlaqələndirin.
