Reference value pair (5.0.2) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Contains
ro: Conține

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Select list
ro: Listă selecție

en: About
ro: Despre

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Appears in: @bundles.
ro: Apare în: @bundles.

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: The referenced entity
ro: Entitatea de referință

en: Text value
ro: Valoare text

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ro: Selectați metoda utilizată pentru a colecta sugestiile de autocompletare. Rețineți că <em>Conține</em> poate cauza probleme de performanță pe situri cu mii de entități.

en: Autocomplete matching: @match_operator
ro: Autocompletare potrivire: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: @label referenced from @field_name
ro: @label referință de la @field_name

en: @label ID
ro: Id-ul @label

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ro: Referiți fiecare @entity cu un @field_name setat pentru @label.

en: The %target_bundle bundle (entity type: %target_entity_type) was deleted. As a result, the %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
ro: Pachetul %target_bundle (entity type: %target_entity_type) a fost șters. Ca și un rezultat, câmpul de referință %field_name (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) nu mai are nici un pachet valid la care se poate referi. Câmpul nu mai funcționează corect și trebuie să fie ajustat.
