Reference value pair (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Contains
fa: شاملِ

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: About
fa: درباره

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن

en: Reference method
fa: روش ارجاع
