Regex Redirect (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Path
nl: Pad

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: 301 Moved Permanently
nl: 301 Permanente omleiding

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
nl: U probeert de pagina naar zichzelf om te leiden. Dit resulteert in een oneindige lus.

en: About
nl: Over

en: Redirect status
nl: Omleidingsstatus

en: Status code
nl: Statuscode

en: The redirect has been saved.
nl: De omleiding is opgeslagen.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
nl: Het bronpad %source wordt al omgeleid. Wilt u <a href="@edit-page">de bestaande omleiding bewerken</a>?

en: Redirect ID
nl: Omleidings-ID

en: The redirect ID.
nl: De omleidings-ID.

en: The redirect type.
nl: Het omleidingstype.

en: The redirect language.
nl: De URL-omleiding taal.

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
nl: Het is niet toegestaan een omleiding in te stellen vanaf de voorpagina.

en: The url to redirect from should not start with a forward slash (/).
nl: De URL waar vanaf omgeleid wordt mag niet beginnen met een schuine streep naar voren (/).
