Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Save
nl: Opslaan

en: Core
nl: Kern

en: Region
nl: Gebied

en: Regions
nl: Gebieden

en: Add region
nl: Gebied toevoegen

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nl: De systeemnaam is al in gebruik. Deze moet uniek zijn.
