Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Core
uk: Ядро

en: Region
uk: Область

en: Regions
uk: Області

en: Add region
uk: Додати область

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
uk: Ця машино-читабельна назва вже використовується. Вкажіть іншу.
