Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Core
fr: Cœur

en: Region
fr: Région

en: Regions
fr: Régions

en: Add region
fr: Ajouter une région

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.
