Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Region
hu: Régió

en: Regions
hu: Régiók

en: Add region
hu: Régió hozzáadása

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hu: Ez a programok által használt név már használatban van, ezért másikat kell választani.

en: region
hu: régió
