Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Core
oc: Còr

en: Add region
oc: Apondre una region

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.
