Regions for Drupal 8 (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Core
pt: Núcleo

en: Region
pt: Região

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pt: O nome de máquina já está em uso. Tem de ser único.
