Entity Registration (3.0.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (40 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Send
mr: पाठवा

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Locked
mr: कुपुपबंद
