Entity Registration (3.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (54 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Open
is: Opna

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: States
is: Stöður

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Module
is: Eining

en: Host
is: Vél

en: Filter
is: Sía

en: Send
is: Senda

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: About
is: Um

en: No link
is: Enginn tengill

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Myself
is: Ég sjálf/ur

en: Other person
is: Önnur persóna

en: Last saved
is: Síðast vistað
