Entity Registration (3.0.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: States
fa: حالت‌ها

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Module
fa: ماژول

en: Host
fa: میزبان

en: Filter
fa: فیلتر

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Id
fa: شناسه

en: Send
fa: ارسال

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Default state
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Find
fa: پیدا کن

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: ,
fa: ،

en: From address
fa: آدرس فرستنده

en: Usage
fa: کاربرد

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Locked
fa: قفل شده

en: About
fa: درباره

en: Registration
fa: عضویت

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Asc
fa: صعودی

en: Host entity
fa: عنصر هاست

en: Last saved
fa: آخرین ذخیره

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است
