Entity Registration (3.0.0-beta5) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: States
da: Tilstande

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Sent email to %recipient
da: E-mail sendt til %recipient

en: Active
da: Aktiv

en: Module
da: Modul

en: Host
da: Værtsnavn

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Position
da: Placering

en: Default state
da: Standardtilstand

en: Close
da: Luk

en: Authoring information
da: Forfatter

en: Period
da: Periode

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Days
da: Dage

en: Months
da: Måneder

en: Hours
da: Timer

en: Display label
da: Vis etiket

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Multilingual
da: Sprog

en: Minutes
da: Minutter

en: Default value
da: Standardværdi

en: Canceled
da: Annulleret

en: From address
da: Afsenderadresse

en: When
da: Hvornår

en: Machine name
da: Internt navn

en: Locked
da: Låst

en: Registration form
da: Registreringsformular

en: About
da: Om

en: Send reminder
da: Send påmindelse

en: Anonymous email
da: Anonym e-mail

en: Registration
da: Tilmelding

en: The settings have been saved.
da: Indstillingerne blev gemt.

en: No link
da: Intet link

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Registration settings
da: Indstillinger for tilmelding

en: Workflow Settings
da: Indstillinger for workflow

en: - All -
da: - Alle -

en: Show on form
da: Vis på formular

en: Confirmation message
da: Bekræftelse

en: Transitions
da: Overgange

en: Capacity
da: Kapacitet

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Created By
da: Oprettet af

en: Registrations
da: Tilmeldinger

en: Save Registration
da: Gem tilmelding

en: %mail is already registered for this event.
da: %mail er allerede tilmeldt denne event.

en: Administer registration types
da: Administrér tilmeldingstyper

en: There are no registrants for %name
da: Der er ingen tilmeldte til %name

en: This registration is for:
da: Denne tilmelding er for:

en: The referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Modified timestamp
da: Modificeret timestamp

en: Last saved
da: Sidst gemt

en: Not saved yet
da: Ikke gemt endnu

en: Open date
da: Åbningsdato

en: Close date
da: Lukningsdato
