Entity Registration (3.0.0-beta5) - en to fi translation catalogue (80 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Open
fi: Avoin

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: States
fi: Tilat

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Sent email to %recipient
fi: Sähköposti lähetettiin (vastaanottajana %recipient)

en: Active
fi: Voimassa

en: Module
fi: Moduuli

en: Host
fi: Isäntä

en: Global settings
fi: Sivuston laajuiset asetukset

en: Id
fi: Tunniste

en: Send
fi: Lähetä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Position
fi: Sijoitus

en: Default state
fi: Oletustila

en: Close
fi: Sulje

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Hours
fi: Tunnit

en: Display label
fi: Näytä etiketti

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: From address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: When
fi: Milloin

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Registration form
fi: Rekisteröitymiskaavake

en: About
fi: Tietoja

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: The settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Created timestamp
fi: Luotu-aikaleima

en: Spaces
fi: Tilat

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Confirmation message
fi: Vahvistusviesti

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Host entity
fi: Isäntäentiteetti

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: The referenced entity
fi: Viitattu entiteetti

en: Modified timestamp
fi: Muokattu-aikaleima

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu
