Entity Registration (3.0.1) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Message
ur: پیغام

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Open
ur: کھلا

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال

en: Unlimited
ur: لامحدود

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Locked
ur: بند
