Entity Registration (3.3.0) - en to jv translation catalogue (59 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Message
jv: Pesen

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Settings
jv: Sétingan

en: settings
jv: setelan

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Default
jv: Gawan

en: Open
jv: Dibuka

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimānā email marang %recipient

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Module
jv: Modul

en: Filter
jv: Saring

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Period
jv: Periode

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Locked
jv: Dikunci

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Asc
jv: Urut Maju
