Entity Registration (3.4.0) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Sent email to %recipient
th: ส่งอีเมลไปที่ %recipient แล้ว

en: Host
th: โฮสต์

en: Global settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Send
th: ส่ง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Multilingual
th: หลายภาษา

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: The referenced entity
th: ที่อ้างถึงเอนทิตี

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
