Entity Registration (3.4.1) - en to pl translation catalogue (113 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enable
pl: Włącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Action
pl: Akcja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: settings
pl: ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default
pl: Domyślny

en: Open
pl: Otwarte

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: States
pl: Statusy

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: Active
pl: Aktywne

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Module
pl: Moduł

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Type name
pl: Nazwa typu

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Send
pl: Wyślij

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Position
pl: Pozycja

en: Default state
pl: Domyślny stan

en: Close
pl: Zamknij

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Period
pl: Okres

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Hours
pl: Godziny

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Display label
pl: Wyświetl etykietę

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Completed
pl: Zakończone

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Minutes
pl: Minuty

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Canceled
pl: Anulowane

en: From address
pl: Adres nadawcy

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Registration form
pl: Formularz rejestracji

en: setting
pl: ustawienia

en: About
pl: O stronie

en: Registration
pl: Rejestracja

en: The settings have been saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Created timestamp
pl: Znacznik czasu utworzenia

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Registration settings
pl: Ustawienia rejestracji

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Form title
pl: Tytuł formularza

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: Transitions
pl: Przejścia

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Host entity
pl: Encja nadrzędna

en: Entity types
pl: Typy encji

en: registration
pl: rejestracja

en: Manage Registrations
pl: Zarządzaj rejestracjami

en: Registrations
pl: Rejestracje

en: %mail is already registered for this event.
pl: %mail jest już zarejestrowany na to wydarzenie.

en: Allow multiple registrations
pl: Zezwól na wielokrotne rejestracje

en: Administer registration types
pl: Zarządzaj typami rejestracji

en: There are no registrants for %name
pl: Brak rejestracji dla %name

en: Registration type
pl: Typ rejestracji

en: -- Disable Registrations --
pl: -- Wyłącz rejestracje --

en: Registration ID
pl: ID rejestracji

en: Myself
pl: Ja

en: Other account
pl: Inne konto

en: Other person
pl: Inna osoba

en: Check to enable registrations.
pl: Zaznacz, aby włączyć rejestrację.

en: The maximum number of registrants. Leave at 0 for no limit.
pl: Maksymalna liczba osób, które mogą się zarejestrować. Pozostaw 0, aby usunąć limit.

en: The referenced entity
pl: Wskazywana encja

en: Modified timestamp
pl: Znacznik czasu modyfikacji

en: Last saved
pl: Ostatnio zapisano

en: Not saved yet
pl: Jeszcze nie zapisano

en: Override labels
pl: Nadpisz etykiety

en: Entity Type ID
pl: ID Typu Encji

en: Label (singular)
pl: Etykieta (liczba pojedyncza)

en: Label (plural)
pl: Etykieta (liczba mnoga)

en: Form mode: @mode
pl: Tryb formularza: @mode
