Entity Registration (3.4.2) - en to cy translation catalogue (57 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: settings
cy: gosodiadau

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Sent email to %recipient
cy: Gyrru e-bost i %recipient

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Custom
cy: Addasu

en: Global settings
cy: Gosodiadau eang

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Send
cy: Anfon

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Position
cy: Lleoliad

en: Close
cy: Yn agos

en: Collapsible
cy: Plygadwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: From address
cy: Gan gyfeiriad

en: No link
cy: Dim dolen

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
