Entity Registration (3.4.4) - en to ro translation catalogue (100 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: settings
ro: setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Open
ro: Deschideți

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: States
ro: Stări

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Sent email to %recipient
ro: A fost trimis un e-mail către %recipient

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Module
ro: Modul

en: Off
ro: Oprit

en: Host
ro: Gazdă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Type name
ro: Nume tip

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Configuration
ro: Configurație

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Position
ro: Poziție

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Close
ro: Închideți

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Display label
ro: Etichetă de afișare

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Completed
ro: Finalizată

en: Reverse
ro: Inversează

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Output format
ro: Formatul de ieșire

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Canceled
ro: Anulate

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: setting
ro: setare

en: About
ro: Despre

en: No link
ro: Niciun link

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Exposed
ro: Expus

en: Transitions
ro: Tranziții

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Created By
ro: Creat de

en: The referenced entity
ro: Entitatea de referință

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Custom output for TRUE
ro: Ieșire personalizată pentru TRUE

en: Custom output for FALSE
ro: Ieșire personalizată pentru FALSE

en: CSS class name(s)
ro: Numele clasei(lor) CSS

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Open date
ro: Dată de deschidere

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate

en: Separate multiple classes by spaces.
ro: Separați clasele multiple prin spații.
