Entity Registration (3.4.5) - en to bn translation catalogue (40 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Module
bn: মডিউল

en: Host
bn: হোস্ট

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
