Entity Registration (3.4.7) - en to el translation catalogue (93 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Open
el: Ανοιχτά

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Position
el: Θέση

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Period
el: Περίοδος

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Days
el: Ημέρες

en: Hours
el: Ώρες

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Display label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: setting
el: ρυθμίση

en: About
el: Περί

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Form mode
el: Τρόπος φόρμας

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: The referenced entity
el: Η αναφερόμενη οντότητα

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα
