Entity Registration (3.4.9) - en to ar translation catalogue (98 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذه العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: settings
ar: إعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Open
ar: مفتوح

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: تم التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: States
ar: الحالات

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: User
ar: مستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Sent email to %recipient
ar: تم إرسال البريد الإلكتروني إلى %recipient

en: Active
ar: نشط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: Off
ar: إيقاف

en: Host
ar: المستضيف

en: Custom
ar: مخصّص

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: State
ar: الحالة

en: Send
ar: أرسل

en: Configuration
ar: الضبط

en: Ascending
ar: تصاعديًا

en: Descending
ar: تنازليًا

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Authoring information
ar: معلومات التأليف

en: Create new revision
ar: إنشاء نسخة جديدة

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Days
ar: أيام

en: Hours
ar: ساعات

en: Plugin
ar: ملحق (Plugin)

en: Display label
ar: عرض اللافتة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Reverse
ar: عكس

en: Multilingual
ar: متعدد اللغات

en: Minutes
ar: دقائق

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Canceled
ar: تم الإلغاء

en: From address
ar: من العنوان

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: setting
ar: اعدادات

en: About
ar: حول

en: Registration
ar: التسجيل

en: The settings have been saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: No link
ar: لا رابط

en: Created timestamp
ar: الطابع الزمني

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Workflow Settings
ar: إعدادات سير العمل

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Exposed
ar: ظاهر

en: Confirmation message
ar: رسالة التأكيد

en: Transitions
ar: انتقالات

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: The referenced entity
ar: مرجع الكيان

en: Not saved yet
ar: لم يتم الحفظ بعد
