Entity Registration (3.4.9) - en to lt translation catalogue (95 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Register
lt: Registruotis

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Subject
lt: Tema

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Action
lt: Veiksmas

en: On
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Message
lt: Žinutė

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Link
lt: Nuoroda

en: Settings
lt: Nustatymai

en: settings
lt: nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Open
lt: Atvira

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: States
lt: Būsenos

en: Before
lt: Prieš

en: After
lt: Po

en: User
lt: Narys

en: Email
lt: El. paštas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Created
lt: Sukurta

en: Sent email to %recipient
lt: Laiškas išsiųstas  %recipient

en: Active
lt: Aktyvus

en: Page title
lt: Puslapio pavadinimas

en: Module
lt: Modulis

en: Off
lt: Išjungta

en: Host
lt: Serveris

en: Custom
lt: Savitas

en: Global settings
lt: Bendros nuostatos

en: Sort order
lt: Rikiavimo tvarka

en: Unlimited
lt: Neribotas

en: State
lt: Etapas

en: Send
lt: Siųsti

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Ascending
lt: Didėjančia tvarka

en: Descending
lt: Mažėjančia tvarka

en: Position
lt: Pozicija

en: Default state
lt: Įprasta būsena

en: CSS classes
lt: CSS kalsės

en: Close
lt: Uždaryti

en: Collapsible
lt: Sustumiamas

en: Authoring information
lt: Sukūrimo informacija

en: Create new revision
lt: Sukurti naują versiją

en: Workflow
lt: Darbo eiga

en: Days
lt: Dienos

en: Hours
lt: Valandos

en: Plugin
lt: Įskiepis

en: Display label
lt: Rodyti žymę

en: Changed
lt: Pakeista

en: Date created
lt: Sukūrimo data

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Multilingual
lt: Daugiakalbystė

en: Minutes
lt: Minutės

en: Output format
lt: Išvedimo formatai

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Canceled
lt: Atšaukta

en: From address
lt: Nuo adresas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Locked
lt: Užrakinta

en: Registration form
lt: Registracijos forma

en: setting
lt: nustatytas

en: About
lt: Apie

en: Registration
lt: Registracija

en: The settings have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Created timestamp
lt: Sukūrimo laiko žyma

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: - All -
lt: - Visos -

en: Date changed
lt: Data pasikeitė

en: Entity ID
lt: Esybės ID

en: Modified timestamp
lt: Modifikavimo laiko žyma

en: Custom output for TRUE
lt: Savita TRUE išvestis

en: Custom output for FALSE
lt: Savita FALSE išvestis

en: Last saved
lt: Paskutinį kartą išsaugota

en: Not saved yet
lt: Dar neišsaugota

en: Entity Type ID
lt: Esybės tipo ID
