Registration types (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: disabled
fr: désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: Display
fr: Affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Page title
fr: Titre de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Assigned roles
fr: Rôles attribués

en: Custom path
fr: Chemin personnalisé

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
