Registration types (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: enabled
ja: 有効

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: disabled
ja: 無効

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Label
ja: ラベル

en: Display
ja: 表示

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Other
ja: その他

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Tab title
ja: タブのタイトル
