Registration types (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: disabled
ar: معطَّل

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Label
ar: التسمية

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Other
ar: آخر

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول
