Registration types (8.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: هویت

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Other
fa: ساير

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره
