RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Resources
pl: Zasoby

en: Password
pl: Hasło

en: Label
pl: Etykieta

en: Welcome
pl: Witamy

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Web services
pl: Usługi web

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Resource
pl: Zasób

en: Invalid URL.
pl: Nieprawidłowy odnośnik.

en: GET method settings
pl: Ustawienia metody GET

en: POST method settings
pl: Ustawienia metody POST

en: PATCH method settings
pl: Ustawienia metody PATCH

en: DELETE method settings
pl: Ustawienia metody DELETE

en: Supported format
pl: Obsługiwany format

en: Supported authentication
pl: Obsługiwana autoryzacja

en: HEAD method settings
pl: Ustawienia metody HEAD

en: PUT method settings
pl: Ustawienia metody PUT
