RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: Resources
da: Ressourcer

en: Password
da: Adgangskode

en: Label
da: Etiket

en: Setup
da: Indstillinger

en: Welcome
da: Velkommen

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Session ID
da: Sessions-ID

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Machine name
da: Internt navn

en: Web services
da: Web-services

en: Start time
da: Start tid

en: Invalid URL.
da: Ugyldig URL

en: End time
da: Slut tid

en: Access denied on creating field @field.
da: Adgang nægtet ved oprettelse af feltet @field.

en: GET method settings
da: GET-metode

en: POST method settings
da: POST-metode

en: PATCH method settings
da: PATCH-metode

en: DELETE method settings
da: DELETE-metode

en: Supported format
da: Understøttet format

en: Supported authentication
da: Understøttet bekræftelse af identitet
