Remote Config Sync (8.x-1.00) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Save
pt: Salvar

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Operation
pt: Operação

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: Remote
pt: Remoto
