Remote image (2.0.0) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Image
da: Billede

en: Required
da: Obligatorisk

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Optional
da: Valgfrit

en: Default value
da: Standardværdi

en: About
da: Om

en: Link options
da: Link-muligheder

en: Default image
da: Standardbillede

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Field types
da: Felttyper

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
da: Titlen bruges som et værktøjstip når brugeren holder musen over billedet.

en: Link attributes
da: Link-attributter

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
da: Billedets alternativtekst, til brug i billedets 'alt'-attribut.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
da: Billedets titeltekst, til brug i billedets 'title'-attribut.

en: The width of the image in pixels.
da: Billedets bredde i pixels.

en: The height of the image in pixels.
da: Billedets højde i pixels.

en: Allow link text
da: Tillad linktekst

en: Placeholder for URL
da: Placeholder til URL

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
da: Denne tekst bruges af skærmlæsere, søgemaskiner og når billedet ikke kan indlæses.

en: Allowed link type
da: Tilladt link-type

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
da: Titelattributten bruges som værktøjstip, når musen føres hen over billedet. Det anbefales ikke at aktivere dette felt, da det kan give problemer med skærmlæsere.

en: Is this URL absolute
da: Er denne URL absolut

en: If the URL should use a secure protocol
da: Hvorvidt URLen skal bruge en sikker protokol
